HomeCârcoteli sportive › Steaua a castigat cu emotii la Botosani

Steaua a castigat cu emotii la Botosani

Steaua Bucuresti s-a impus greu cu 2-1 in deplasarea de la Botosani din etapa a 8-a a campionatului Romaniei, insa a urcat in clasament

Duminica de la ora 17:00, FC Botosani a primit vizita celor de la Steaua Bucuresti in cadrul rundei a 8-a din Romania. Inaintea acestei etape, echipa moldoveana se afla in fata campioanei in clasament. Totusi la bet365, site-ul cu cele mai multe tipuri de pariuri live la fotbal, Steaua era favorita la victorie. Diferenta dintre cele doua echipe s-a vazut inca din primele minute cand stelistii au controlat jocul. Primul gol pentru „ros-albastrii” a venit in minutul 22, marcator Lukasz Szukala. Dupa doar cinci minute, Federico Piovaccari a inscris si scorul a devenit 2-0 pentru Steaua. Acesta a fost si scorul primei reprize chiar daca stelistii au mai avut cateva ocazii importante. Se parea ca Steaua va avea un meci usor, insa nu a fost deloc asa. Echipa gazda a inceput in forta partea secunda si a redus din diferenta in minutul 46. Apoi au mai urmat cateva ocazii la poarta aparata de Tatarusanu. Steaua a reusit insa de prin minutul 60 sa tina mai mult mingea si astfel nu prea au mai fost ocazii mari pana la final, iar scorul a ramas 2-1.

In celalalt meci al zilei din Liga 1, CFR Cluj a primit vizita celor de la Pandurii Targu Jiu. Echipa ardeleana a condus la pauza cu 1-0 in urma golului marcat de Ricardo Cadu in minutul 14 din penalty. In repriza secunda echipa gorjeana a fost mai buna si a egalat in minutul 58 prin Eric de Oliveira. Pana la final Pandurii a fost echipa mai buna, dar nu a mai reusit sa inscrie si astfel meciul s-a incheiat la egalitate, scor 1-1.