HomeCârcoteli sportive › Rednic a pierdut primul meci la CFR Cluj

Rednic a pierdut primul meci la CFR Cluj

Antrenorul Mircea Rednic a suferit prima infrangere la CFR Cluj, echipa sa fiind invinsa cu 4-1 in amicalul jucat impotriva cehilor de la Viktoria Plzen

Marti de la ora 17:00, CFR Cluj a intalnit-o pe Viktoria Plzen in al saselea meci amical din aceasta vara. Pana acum echipa ardeleana obtinuse patru victorii si o remiza. Dar chiar si asa, la bet365, site-ul cu cele mai multe tipuri de pariuri live la fotbal, CFR Cluj nu era favorita la victorie. Antrenorul Mircea Rednic a inceput meciul cu cei mai buni jucatori, insa asta nu s-a vazut si Viktoria Plzen a deschis scorul inca din minutul 3 prin Petrzela. Apoi in minutul 29 echipa ceha si-a marit avansul, golul fiind marcat de Darida. Nu a fost insa ultimul gol al primei repriza, deoarece in minutele de prelungire Kolar a dus scorul la 3-0 in favoarea echipei sale. La pauza Mircea Rednic a facut multe schimbari in echipa si parea ca poate reveni dupa golul marcat de Florin Costea in minutul 56. Nu a mai reusit insa sa inscrie pana la final, ba chiar a mai primit un gol in minutul 82, marcator Bakos.

Tot marti au mai jucat meciuri amicale alte echipe din Liga 1. Otelul Galati a invins-o clar cu 4-0 pe Wolverhamtpon, echipa care a retrogradat la finalul sezonului trecut in liga a treia engleza. Primele trei goluri au fost inscrise de brazilianul Marquinhos in prima repriza. Dupa pauza Astafei a avut sansa sa faca 4-0, insa a ratat o lovitura de la 11 metri in minutul 52. Pana la urma pe final s-a facut 4-0, marcator Gabi Paraschiv in minutul 82. Si Dinamo Bucuresti a intalnit o echipa din Marea Britanie, mai exact pe scotienii de la Hearts. La pauza „cainii rosii” conduceau cu 2-0, marcatori Matei si Thomas. Dupa pauza acelasi Matei a marcat pentru 3-0. In minutul 63 Hearts a redus din diferenta, insa pana la final Dinamo a mai inscris de doua ori si astfel „cainii rosii” s-au impus cu 5-1. Ultimele doua goluri pentru Dinamo au fost inscrise de Rotariu si Danciulescu.