HomeCârcoteli sportive › Olanda a remizat 2-2 intr-un amical cu Japonia

Olanda a remizat 2-2 intr-un amical cu Japonia

Nationala Olandei a condus cu 2-0, insa a reusit sa obtina doar un rezultat de egalitate, 2-2, in amicalul disputat cu Japonia in Genk

Sambata de la ora 14:15, Olanda si Japonia s-au intalnit la Genk in cadrul unei partide amicale. Antrenorul Louis Van Gaal a trimis pe teren aproape cea mai buna echipa, iar diferenta dintre cele doua s-a vazut inca de la inceput. Astfel, potrivit unui comentariu live de fotbal oferit de bet365, olandezii au deschis scorul in minutul 12 prin Rafael Van der Vaart. Apoi tot Olanda a marcat in minutul 39 prin Arjen Robben si se parea va va obtine usor victoria. Pe finalul primei reprize, mai exact in minutul 44, Japonia a redus din diferenta prin Yuya Osako. Apoi la pauza antrenorul Alberto Zaccheroni l-a introdus pe Shinji Kagawa, iar niponii au egalat in minutul 60 prin Keisuke Honda. Nici una nu a mai reusit sa marcheze pana la final si astfel partida s-a terminat la egalitate, scor 2-2.

Marti, 19 noiembrie 2013, ambele echipe vor fi implicate in alte meciuri amicale. Olanda va primi la Amsterdam vizita Columbiei care joi a invins cu 2-0 Belgia chiar in deplasare. De cealalta parte, Japonia ramane in Belgia pentru un amical la Bruxelles impotriva echipei gazda. Pentru aceste meciuri cele mai bune promotii fotbal sunt oferite de bet365, site care are deja cotele afisate. Astfel olandezii au o cota de 1,80 la victorie in partida cu Columbia, iar belgienii sunt cotati cu 1,66 la victorie impotriva Japoniei. Foarte probabil ambele meciuri vor fi spectaculoase si cu multe goluri deoarece toate cele patru echipe stau foarte bine in compartimentul ofensiv.