HomeCârcoteli sportive › Manchester City a pierdut cu 3-1 la Southampton

Manchester City a pierdut cu 3-1 la Southampton

Cele mai noi stiri fotbal: Manchester City a pierdut cu 3-1 la Southampton şi are şanse tot mai mici să-şi apere titlul câştigat anul trecut

Sâmbătă de la ora 19:30, Manchester City şi Southampton s-au întâlnit în cadrul etapei a 26-a din Premier League. Scorul a fost deschis foarte rapid de gazde, mai precis în minutul 7 prin Jason Puncheon. Tot Southampton a marcat şi următorul gol în minutul 22 prin Steven Davis. Până la pauză Manchester City a redus din diferenţă în minutul 39 prin Edin Dzeko şi se părea că ar putea întoarce rezultatul. Nu a fost însă aşa deoarece imediat după pauză, Gareth Barry a introdus mingea în propria poartă şi scorul s-a făcut 3-1 pentru gazde. Acesta a rămas şi scorul final al partidei. În urma acestei victorii, Southampton a urcat pe locul 15 cu 27 puncte, în timp ce Manchester City a rămas pe locul doi cu 53 puncte. În etapa viitoare, Southampton va juca în deplasare la Newcastle United, iar Manchester City va primit vizita celor de la Chelsea.

Alte stiri si pariuri Premier League: Chelsea şi-a respectat statutul de mare favorită în partida cu Wigan Athletic din etapa aceasta şi a câştigat cu 4-1 pe Stamford Bridge. Golurile londonezilor au fost înscrise de Ramires, Eden Hazard, Frank Lampard şi Marko Marin. În urma acestei victorii, Chelsea a rămas pe locul 3 cu 49 puncte, dar s-a apropiat la doar 4 puncte de Manchester City cu care se va duela chiar în etapa viitoare. Până atunci Chelsea va mai juca alte trei meciuri, din care doua în Liga Europa cu Sparta Praga.