HomeCârcoteli sportive › Manchester City a facut spectacol in amicalul cu AC Milan

Manchester City a facut spectacol in amicalul cu AC Milan

Vicecampioana Angliei, Manchester City, a invins-o cu 5-3 pe AC Milan in cadrul semifinalelor Cupei Audi si o va intalni in finala pe Bayern Munchen

Miercuri de la ora 19:15, Manchester City si AC Milan s-au intalnit in prima semifinala de la Cupa Audi, un turneu amical care se desfasoara pe stadionul Allianz Arena din Munchen. Meciul se anunta unul foarte spectaculos si asa a fost. Potrivit celui mai bun comentariu live de fotbal oferit de bet365, englezii au deschis scorul in minutul 3 prin David Silva. In minutul 19 scorul a devenit 2-0, marcator Micah Richards. Peste doar trei minute Aleksander Kolarov a dus scorul la 3-0. Tot Manchester City a continuat sa domine meciul, iar in minutele 33 si 36 Edin Dzeko a reusit o dubla si astfel scorul a devenit 5-0. Finalul primei reprize a apartinut insa italienilor care au marcat de trei ori: primele doua goluri i-au apartinut lui Stephan El Shaarawy, iar ultimul a fost reusit de Andrea Petagna. In repriza secunda ambele echipe au facut mai multe schimbari, insa romanul Costel Pantilimon nu a fost introdus de antrenorul Manuel Pellegrini. Chiar daca au continuat sa atace, nici una dintre echipe nu a mai inscris pana la final.

Tot miercuri, in cealalta semifinala a Cupei Audi, gazda Bayern Munchen a intalnit-o pe Sao Paulo. La casele de pariuri sportive, campioana Europei era mare favorita la victorie. Partida a fost insa una echilibrata, iar in prima repriza nu s-a marcat nici un gol. Dupa pauza antrenorul Pep Guardiola l-a introdus in teren pe Mario Mandzukic care a deschis scorul in minutul 55. Pe finalul partidei, in minutul 86, scorul a devenit 2-0, marcator Mitchell Weiser. Echipa braziliana ar fi putut inscrie si ea in minutul 88, insa portarul Rogerio Ceni a ratat o lovitura de la 11 metri. Finala Cupei Audi dintre Bayern Munchen si Manchester City va avea loc joi de la ora 21:30.