HomeCârcoteli sportive › Klose a invins-o pe Inter Milano

Klose a invins-o pe Inter Milano

Lazio Roma a castigat cu 1-0 meciul de pe teren propriu cu Inter Milano din etapa a 18-a din Serie A, iar golul a fost marcat in minutul 81 de Klose

Ultimul meci al etapei a 18-a din campionatul Italiei a avut loc luni de la ora 19:30 pe stadionul Olimpico intre Lazio Roma si Inter Milano. Se anunta o partida echilibrata. La bet365, site-ul cu cele mai multe optiuni de pariuri live la fotbal Lazio Roma avea o cota de 2,50 la victorie, in timp ce oaspetii au avut 2,80. Prima repriza s-a incheiat fara gol, dar nici ocazii nu prea au fost. Nici dupa pauza cele doua nu au reusit sa suteze prea mult pe spatiul portii, insa pe finalul partidei echipa gazda a dat lovitura. Golul a fost marcat in minutul 81 de germanul Miroslav Klose. Chiar daca a castigat, Lazio Roma a ramas pe locul 10 cu 23 de puncte. De cealalta parte, Inter Milano a coborat o pozitie si a ajuns pe locul 6 cu 31 de puncte.

Tot luni a evoluat si rivala celor de la Inter, AC Milan, care a primit vizita celor de la Atalanta. A fost o partida dominata de „diavolii milanezi”, dar si oaspetii au avut destul de multe ocazii de gol in special in repriza a doua. Diferenta a fost insa facuta de Kaka care a deschis scorul in minutul 35, iar apoi in minutul 65 a dus scorul la 2-0. Peste alte doua minute, Cristante a marcat si a stabilit scorul final, 3-0 pentru AC Milan. In urma acestui succes, aceasta a urcat pe locul 11 cu 22 de puncte, iar Atalanta a ramas pe locul 15 cu 18 puncte.