HomeCârcoteli sportive › Elfsborg a invins-o la scor pe Daugava

Elfsborg a invins-o la scor pe Daugava

Potrivit ultimelor stiri si pariuri Liga Campionilor, suedezii de la Elfsborg au facut scorul zilei, invingand pe teren propriu cu 7-1 pe letonii de la Daugava Daugavpils

Miercuri seara s-au desfasurat celelalte noua meciuri ale rundei a doua din calificarile Ligii Campionilor. Cel mai spectaculos meci a avut loc in Suedia unde campioana Elfsborg a intalnit campioana Letoniei, Daugava Daugavpils. Suedezii au deschis scorul in minutul 20 prin Rohden, iar acesta a fost singurul gol al primei reprize. Dupa pauza a urmat insa o avalansa de goluri. In minutul 48 Sokolovs si-a introdus mingea in propria poarta si Elfsborg conducea cu 2-0. Apoi intre minutele 61 si 68, suedezii au mai inscris de trei ori si scorul devenea 5-0. In minutul 78 a venit si golul oaspetilor, marcator Iizuka. Finalul a apartinut insa tot gazdelor care au mai inscris de doua ori prin Claesson si Holmen, scorul final fiind 7-1 pentru Elfsborg. Returul de saptamana viitoare nu va avea o importanta prea mare, insa e posibil sa asitam tot la multe goluri.

In aceasta zi au avut loc si trei rezultate surprinzatoare. In primul meci al zilei armenii de la Shirak au remizat 1-1 cu Partizan Belgrad. Gazdele au fost foarte aproape sa castige, insa sarbii au egalat in minutul 93. Apoi au urmat doua remize albe. Prima intre finlandezii de la HJK Helsinki si estonienii de la Nomme Kalju, iar a doua intre campioana Azerbaidjanului, Neftci Baku si albanezii de la Skenderbeu Korca. Cu siguranta meciurile din retur vor fi foarte interesante intre aceste echipe.