HomeCârcoteli sportive › Doar egal pentru Real Madrid la Pamplona

Doar egal pentru Real Madrid la Pamplona

Real Madrid a obtinut doar un rezultat de egalitate, scor 2-2, in deplasare cu Osasuna in etapa a 16-a si ramane pe locul 3 in Primera Division

Sambata de la ora 17:00, Real Madrid a evoluat in deplasare la Pamplona cu echipa locala in cadrul etapei a 16-a din Primera Division. Madrilenii erau mari favoriti la victorie in aceasta partida, insa potrivit celui mai bun comentariu live de fotbal oferit de bet365 scorul a fost deschis de echipa gazda in minutul 16 prin Riera. Acelasi jucator a marcat si al doilea gol al partidei in minutul 39 si astfel Osasuna conducea surprinzator cu 2-0. Apoi in minutul 44 Real Madrid a ramas in inferioritate numerica dupa ce Sergio Ramos a primit al doilea cartonas galben. Totusi echipa madrilena a redus din diferenta in ultimul minut al primei reprize, golul fiind marcat de Isco. Cei de la Osasuna au sperat sa obtina victoria, insa in minutul 79 au ramas si ei in inferioritate dupa ce Silva a vazut al doilea cartonas galben. In urmatorul minut Real Madrid a egalat prin Pepe si astfel scorul final al partidei a fost 2-2.

Nici liderul Barcelona nu a evoluat prea bine sambata in partida de pe teren propriu cu Villarreal din etapa a 16-a. Catalanii erau mari favoriti la victorie dupa ce in aceasta saptamana au invins clar cu 6-1 pe Celtic Glasgow in Liga Campionilor. Si partida cu Villarreal au inceput-o bine si au deschis scorul din penalty in minutul 30 prin Neymar. Acesta a fost singurul gol marcat in prima repriza. In debutul partii secunde oaspetii au egalat prin Mussachio. A fost singura ocazie importanta de gol pentru aceasta. Scorul final, 2-1 pentru Barcelona a fost stabilit de acelasi Neymar in minutul 68.