HomeCârcoteli sportive › Dinamo s-a distrat cu U Cluj

Dinamo s-a distrat cu U Cluj

Dinamo Bucuresti a castigat fara probleme cu 6-0 meciul de pe teren propriu cu U Cluj din cadrul etapei a 6-a a campionatului Romaniei

Vineri seara, Dinamo Bucuresti a primit pe stadionul Stefan cel Mare vizita celor de la U Cluj in etapa a 6-a a primei ligi din Romania. La bet365, site-ul cu cele mai bune cote pariuri fotbal, Dinamo era considerata mare favorita la victorie in acest meci. Acest lucru s-a vazut si pe teren. Scorul a fost deschis de fundasul Dragos Grigore in minutul 28 din lovitura de la 11 metri. Peste doar doua minute, Boubacar a dus scorul la 2-0 pentru Dinamo. In finalul primei reprize Dragos Grigore a reusit dubla tot dintr-un penalty si scorul dupa 45 de minute a fost 3-0.

In repriza a doua Dinamo a continuat sa atace, iar in minutul 57 fundasul Luchin a dus scorul la 4-0. Peste 12 minute a venit randul lui Alex Curtean sa inscrie si astfel scorul a devenit 5-0. Pe finalul partidei, antrenorul Gheorghe Multescu a mizat pe tinerii Steliano Filip, Valentin Balint si Dorin Rotariu. Cel din urma a reusit chiar sa inscrie in minutul 85 si sa stabileasca astfel scorul final, 6-0. In urma acestei victorii, Dinamo a urcat pe locul 7 cu 8 puncte, in timp ce U Cluj este ultima clasata cu doar 1 punct. In etapa urmatoare, dinamovistii vor juca pe teren propriu cu Petrolul Ploiesti, iar U Cluj va evolua in deplasare cu Gaz Metan Medias.

Alte rezultate Liga 1 din etapa a 6-a inregistrate vineri: Sageata Navodari a invins pe teren propriu cu 3-1 pe Viitorul Constanta, iar ACS Poli Timisoara a pierdut cu 2-1 in prelungirile partidei jucate in deplasare la Brasov.