HomeCârcoteli sportive › Calificare cu emoţii în sferturi pentru PSG

Calificare cu emoţii în sferturi pentru PSG

Stiri si pariuri fotbal: PSG s-a calificat cu emoții în sferturile Ligii Campionilor după ce aseară a reuşit doar un 1-1 pe Parc des Princes cu Valencia

Miercuri seara, PSG şi Valencia s-au întâlnit pe Parc des Princes în meciul retur din optimile Ligii Campionilor. În meciul tur din Spania francezii au caştigat cu 2-1 şi au luat o opţiune importantă pentru calificare. Meciul se anunţa unul echilibrat, iar prima repriză s-a încheiat fără gol pe tabelă. Primul gol al meciului a venit în minutul 55 şi a fost înscris de Valencia prin Jonas. „Liliecii” nu au reuşit să conducă doar 11 minute, în minutul 66 Ezequiel Lavezzi restabilind egalitatea. Pe final Valencia s-a aruncat în atac însă nu a reuşit să înscrie golul care ar fi trimis meciul în prelungiri. Astfel PSG se califică în sferturile Ligii Campionilor după mai mult de 10 ani de absenţă.

Alte stiri sportive online de la bet365: Juventus Torino s-a calificat fără emoţii în sferturile de finală, reuşind să o învingă pe Celtic Glasgow şi în meciul retur din Italia. Antrenorul Antonio Conte a introdus în teren o echipă buna, fără foarte multe modificări importante. Scorul a fost deschis de Alessandro Matri în minutul 24, profitând de o greşeală a portarului Fraser Forster. După pauză cei care au mai înscris o dată au fost tot italienii, prin Fabio Quagliarella în minutul 65. Atacanţii torinezi au mai avut şi alte ocazii mari în repriza secundă, însă scorul final a rămas 2-0 şi campioana Italiei s-a calificat fără probleme în sferturile de finală.