HomeCârcoteli sportive › Bayern Munchen s-a distrat la Bremen

Bayern Munchen s-a distrat la Bremen

Campioana en-titre, Bayern Munchen a castigat cu 7-0 in deplasare cu Werder Bremen in etapa a 15-a si ramane lider in Bundesliga

Sambata de la ora 16:30, Werder Bremen a primit vizita celor de la Bayern Munchen in etapa a 15-a a campionatului Germaniei. Potrivit celor mai bune cote pariuri fotbal oferite de bet365, bavarezii erau mari favoriti la victorie in aceasta partida chiar daca evoluau in deplasare. Chiar si fara Arjen Robben care e accidentat, Bayern Munchen a aratat ca e capabila sa castige. Scorul a fost deschis in minutul 21 de Lukimya care si-a introdus mingea in propria poarta. Oaspetii au majorat scorul in minutul 27 prin Van Buyten, iar pana la finalul primei reprize a mai marcat si Ribery pentru acestia. Dupa pauza, mai exact in minutul 60 a venit randul golgheterului Mandzukic sa-si treaca numele pe lista marcatorilor. In minutul 68, Muller a dus scorul la 5-0 pentru Bayern Munchen. Pe final, bavarezii au mai inscris de doua ori: in minutul 82 prin Ribery si in minutul 90 prin Gotze. In urma acestei victorii, Bayern Munchen a ajuns la 41 de puncte in Bundesliga si continua sa ocupe prima pozitie.

Cel mai interesant meci din etapa a 15-a din Bundesliga a fost insa cel dintre Borussia Dortmund si Bayer Leverkusen. Cele doua au meciuri importante saptamana viitoare in ultima etapa din Liga Campionilor. Inaintea acestei etapei cele doua se aflau pe locurile 2 si 3. Asa ca era clar ca va fi un meci echilibrat. Oaspetii au jucat putin mai bine in prima repriza si au deschis scorul in minutul 18 prin Heung-Min Son. In repriza secunda echipa gazda a incercat sa egaleze dar nu a reusit si astfel Bayer Leverkusen s-a impus cu 1-0. Pe finalul partidei ambele echipe au ramas in inferioritate numerica.