HomeCârcoteli sportive › Bayern Munchen a invins cu 3-0 pe Guangzhou

Bayern Munchen a invins cu 3-0 pe Guangzhou

Campioana Europei, Bayern Munchen, a castigat fara probleme cu 3-0 partida cu Guangzhou din semifinalele Campionatului Mondial al Cluburilor

Marti seara, Guangzhou Evergrande si Bayern Munchen s-au intalnit in prima semifinala de la Campionatul Mondial al Cluburilor. Nemtii au fost calificati direct in aceasta faza a competitiei ca urmare a castigarii Ligii Campionilor, in timp ce campionii Asiei au trebuit sa treaca in sferturile de finala de campioana Africii, Al Ahly. A fost 2-0 pentru echipa chineza. Cu Bayern Munchen era clar ca o sa fie mult mai greu. La casele de pariuri echipa bavareza era mare favorita, avand o cota de 1,10 la victorie. Totusi potrivit celui mai bun comentariu live de fotbal Bayern Munchen a deschis scorul abia in minutul 40 prin Frank Ribery. E drept ca pana in acel minut nemtii au mai avut multe alte ocazii de gol, lovind chiar de doua ori bara. De cealalta parte Guangzhou nu a amenintat deloc in prima repriza poarta aparata de Neuer. Scorul la pauza a fost 2-0 pentru Bayern Munchen dupa ce in minutul 44 a marcat Mandzukic. Imediat dupa pauza, mai exact in minutul 47 a marcat si Gotze, iar bavarezii conduceau cu 3-0. Pana la final acestia au mai avut si alte ocazii importante, dar nu au mai marcat.

A doua semifinala de la Campionatul Mondial al Cluburilor va avea loc miercuri seara intre Raja Casablanca si Atletico Mineiro. La acest meci cele mai bune promotii fotbal se gasesc la bet365, site care o considera mare favorita pe echipa braziliana. Marocanii au castigat insa doua partide la aceasta editie. Prima data au invins cu 2-1 pe Auckland City, iar apoi cu 2-1 in extra-time pe Monterrey.